24 maja, 2024
OSTATNIO!
  • Home
  • Technologie
  • Ręczne i półautomatyczne zgrzewarki kątowe marki SIMPACK
28 listopada, 2019

Ręczne i półautomatyczne zgrzewarki kątowe marki SIMPACK

Autor 0 2257 Views

Włoska firma SIMPACK należy do czołówki światowej branży specjalizującej się w produkcji nowoczesnych maszyn pakujących w folię termokurczliwą oraz innych urządzeń do pakowania. Tego rodzaju maszyny pakujące pozwalają na szybkie i łatwe zapakowanie różnego rodzaju produktów, a więc puszek, butelek, pudełek czy słoików.

Maszyny do pakowania marki SIMPACK to szeroka gama profesjonalnych urządzeń, spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa, prostych w obsłudze, a także energooszczędnych. Należą do nich między innymi ręczne i półautomatyczne zgrzewarki kątowe.

Zgrzewarki kątowe marki SIMPACK

Zgrzewarki ręczne oraz półautomatyczne marki SIMPACK są solidnymi, kompaktowymi urządzeniami, które pozwalają na szybkie oraz trwałe zabezpieczenie opakowań. Szczególnie polecanymi są maszyny z serii FP, a więc FP560 – będące zgrzewarkami ręcznymi oraz – FP560A – FP870A, które są zgrzewarkami półautomatycznymi.  Urządzenia te, poza atrakcyjną ceną, charakteryzują się wysoką produktywnością oraz możliwością pracy zarówno z tunelem obkurczającym, jak też samodzielnie. Mogą być stosowane do pakowania w tradycyjną folię termokurczliwą, jak również w folię polietylenową. Z ich pomocą można wykonać w ciągu godziny nawet 1500 opakowań.

Co wyróżnia zgrzewarki kątowe SIMPACK?

Do najważniejszych cech opisywanych zgrzewarek SIMPACK zalicza się posiadanie tnącego ostrza, poddanego działaniu PTFE, a także wyposażenie ich w system chłodzenia drążków zgrzewających płynem w obiegu zamkniętym, co jednocześnie znacznie wpływa na przedłużenie żywotności maszyn. Poziom płynu można sprawdzić na specjalnym wyświetlaczu. Ponadto urządzenia mają możliwość regulacji wysokości powierzchni pracy zarówno samej zgrzewarki, jak również tunelu obkurczającego za pomocą regulowanego pokrętła, jakie znajduje się na zewnętrznej części maszyny. Celem zwiększenia bezpieczeństwa producent wyposażył je również w przycisk awaryjny, pozwalający na natychmiastowe wyłączenie zgrzewarki.

Zgrzewarki posiadają ruchomy blat wprowadzający produkt, jaki został przegubowo oddzielony od rozwijaka folii, co pozwala na dokładne dostosowanie folii do wymiarów pakowanego produktu. Zapakowany produkt wychodzi z urządzenia automatyczne poprzez napędzaną silnikiem taśmę. Zgrzewarkami SIMPACK steruje nowoczesny system sterowania FLEXTRON®, który został wyposażony w

  • wielojęzykowy panel sterujący;
  • alfanumeryczny wyświetlacz LCD;
  • 16bitowy mikroprocesor;
  • przekaźniki statyczne, pozwalające na nieskomplikowane oraz precyzyjne kontrolowanie parametrów urządzenia, jak regulacja temperatury zgrzewania, regulacja czasu wyjścia produktu na napędzanej taśmie, regulacja opóźnienia otwierania ramienia zgrzewającego, a także możliwość zapamiętania aż 10 różnych cykli pracy oraz funkcja wyświetlania błędów.

 

Moduł zasilania w tych urządzeniach został zamontowany oddzielnie od panelu sterującego, dzięki czemu jest trwalszy i łatwiejszy w konserwacji, a w przypadku awarii istnieje możliwość wymiany jedynie uszkodzonego modułu, bez ryzyka utraty danych, jakie znajdują się w pamięci. Nowoczesny system pozwala nie tylko na ocenę bieżącego stanu maszyny, lecz zapewnia możliwość sprawdzenia ilości wyprodukowanych opakowań, o czym informuje elektroniczny licznik.

Modele zgrzewarek FP560A oraz FP870A zostały dodatkowo wyposażone w możliwość produkcji „na daną chwilę”, funkcjonuje w nich również „cykl automatyczny”, umożliwiający ustawienie w panelu elektronicznym prędkości produkcji, jednocześnie regulując czas opuszczania oraz podnoszenia ramienia zgrzewającego sterowanego przez Inwerter. W półautomatycznych zgrzewarkach SIMPACK zastosowano również tak zwany owijak odpadków, natomiast każda zgrzewarka z serii FP jest wyposażona w system naprowadzania paczek.

Poza wymienionymi funkcjonalnościami wszystkie zgrzewarki kątowe SIMPACK cechują się zmniejszonym zużyciem energetycznym, zostały także skonstruowane zgodnie z europejskimi normami CE.

Zgrzewarki kątowe marki SIMPACK to ekonomiczna i prosta metoda pakowania produktów, a w połączeniu z tunelem obkurczającym można wygodnie wykonywać z ich pomocą gotowe zbiorcze lub jednostkowe opakowania. Cechuje je niezwykle prosta obsługa, do czego wybitnie przyczynia się prosty i czytelny panel sterujący, a także wysokie bezpieczeństwo pracy.

Źródło: Roma Folie – folia termokurczliwa