24 maja, 2024
OSTATNIO!
  • Home
  • Technologie
  • Prowadzisz biznes, w którym możliwe jest zdalne wykonywanie zleceń?
8 października, 2019

Prowadzisz biznes, w którym możliwe jest zdalne wykonywanie zleceń?

Autor 0 1601 Views

Zarejestruj się na platformie UpWork i pozyskaj klientów z całego globu!

Polska gospodarka w ostatnich latach rozkwitła na niespotykaną wcześniej skalę, a wiele firm — zarówno małych, średnich, jak i większych — odnosi liczne sukcesy. Większość z nich musi polegać na krajowych klientach, jednak jest wiele rodzajów działalności, która pozwala na zdalne wykonywanie zleceń — czy będzie to programowanie, projektowanie, tłumaczenia, tworzenie rozmaitych treści, czy jakakolwiek inna działalność na to pozwalająca. Czasem jednak pomimo teoretycznej możliwości pozyskania klienta zagranicznego, firmy nie do końca wiedzą, jak się za to zabrać. Tu z pomocą przychodzi platforma UpWork.

UpWork — platforma zdalnej pracy z zaawansowanymi narzędziami dla firm

Portal UpWork jest platformą, która łączy zleceniodawców i zleceniobiorców z całego świata. Korzystać z niej mogą zarówno osoby indywidualne, jak i firmy. Założenie konta jest tam proste — wystarczy wypełnić specjalny formularz, jednak oprócz tego trzeba być także zweryfikowanym, jednak w przypadku form proces ten jest o wiele bardziej bezproblemowym. Weryfikacja polega między innymi na ustaleniu, czy naprawdę posiada się zadeklarowane kwalifikacje. Jeżeli prowadzimy firmę, krok ten to tylko formalność. Na różnych podstronach naszego profilu zamieszczamy informacje o sobie i dodać możemy także portfolio, przykłady wykonanych projektów czy referencje od dawnych klientów. Platforma UpWork jest bardzo wygodna w użyciu. Pozwala ona na czat z kontrahentami, wygodne przekazywanie sobie plików i stawia ona też na bezpieczeństwo zarówno zleceniodawców, jak i zleceniobiorców. Jeżeli zlecenie wykonane jest dobrze, wypłata jest pewna po zatwierdzeniu zlecenia.

A co z dokumentami i fakturami?

Zakładając konto na UpWork jako firma, podajemy wszystkie dane podatkowe, w tym te potrzebne do wystawiania faktur. Jeżeli jesteśmy płatnikami VAT, potrzebny będzie VAT-UE, a jeżeli go jeszcze nie posiadamy, trzeba zdobyć go przed rejestracją. Kiedy zawieramy transakcję i ma dojść do płatności, UpWork wystawia w naszym imieniu fakturę, tak więc jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Portal pobiera prowizję, jednak nie jest ona zbyt duża, a jej odsetek jest tym mniejszy, im większa jest kwota na fakturze. Do tego po wykonaniu zlecenie UpWork wystawia nam dodatkową fakturę kosztową, aby prowizję wliczyć w koszt uzyskania przychodu, co jest kolejnym ukłonem w stronę firm.

Zaletą tego portalu jest także to, że w przeciwieństwie do wielu innych platform pracy zdalnej, nie jesteśmy tu anonimowi i często zdarza się, że dany klient może zdecydować się na współpracę z naszą firmą bezpośrednią, poza platformą, jednak nawet w przypadku chęci nawiązania stałej współpracy bezpieczniej i wygodniej jest korzystać z serwisu UpWork. Dzięki korzystaniu z tej platformy nasza forma pozyskać może nowych klientów z całego świata i zagwarantuje płynność zleceń, a więc także i płynność finansową. Do tego poszerzymy swoje portfolio o projekty zrealizowane dla podmiotów zagranicznych, co zaimponować może też klientom krajowym.

Następny

Jaki biznes dla młodej mamy?

8 października, 2019 0