24 maja, 2024
OSTATNIO!
  • Home
  • Life Style
  • Praca za granicą przez cały rok – jakie sektory oferują Polakom pracę w zimie?
15 października, 2019

Praca za granicą przez cały rok – jakie sektory oferują Polakom pracę w zimie?

Autor 0 1619 Views

Oczywiste jest, że w Holandii można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert pracy w okresie letnim i wakacyjnym. Każdego roku w tym czasie wielu naszych rodaków wyjeżdża do pracy w poszukiwaniu dodatkowego zarobku. Nie każdy wie, że w Holandii nie brakuje pracy dla obcokrajowców również w okresie zimowym. W wielu sektorach i branżach można znaleźć atrakcyjne zatrudnienie. Warto wiedzieć jakie to sektory. Gdzie szukać pracy w zimie, na co można liczyć i jakich ofert się spodziewać?

Czy Holendrzy potrzebują pracowników zimą?

Odpowiedź na pytanie, czy Holendrzy potrzebują pracowników zimą, jest oczywista. Tak jak i w Polsce, tak samo w Holandii ręce do pracy są potrzebne o każdej porze roku – również zimą holenderscy pracodawcy chętnie zatrudniają Polaków do wielu prac w licznych branżach. Wszak kiedy na zewnątrz temperatura spada, nie zamiera ani przemysł, ani też produkcja. Również zimą niezmiennie potrzebni są pracownicy magazynowi. To nie jedyne możliwości, które stoją przed chętnymi do pracy w Holandii zimą.

 Praca za granicą przez cały rok, czyli w jakich sektorach Polacy mogą podjąć pracę w Holandii zimą

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że wszelkie prace wykonywane pod zadaszeniem czy w halach trwają przez cały rok. Dotyczy to więc zarówno prac na produkcji czy w kontroli jakości, jak również we wszelkiego rodzaju hurtowniach, czy magazynach. W większości są to prace dość ciężkie fizycznie i mocno wyczerpujące. To nie wszystko, co zimą oferują holenderscy pracodawcy. Kiedy na zewnątrz temperatury spadają, nie zamierają również prace w ogrodnictwie. Choć może to nieco dziwić, w Holandii ogrodnictwo szklarniowe działa na pełnych obrotach przez cały rok. W związku z tym rekrutacja w tym sektorze odbywa się w sposób ciągły i zawsze można znaleźć posezonowe oferty pracy właśnie w ogrodnictwie.

Uprawa roślin przez cały rok – wyjedź do pracy w Holandii zimą

Holandia jest największym w całej Europie importerem kwiatów różnych gatunków. Holenderskie kwiaty są bardzo cenione na rynku. Kwiaciarze doceniają holenderskie produkty za ich świeżość i fakt, że kwiaty długo cieszą oko swoim wspaniałym wyglądem. Popyt na kwitnące rośliny utrzymuje się przez cały rok.

Kwiaty są najpopularniejszym prezentem wręczanym między innymi z okazji walentynek czy dnia kobiet. Zapotrzebowanie kupców nie zważa na panujące na zewnątrz niskie temperatury, które nie sprzyjają uprawie kwiatów. Jak więc hodowcy oraz producenci pięknych, kwitnących roślin spełniają wymagania kupców? Choć na pozór wydaje się to sporą zagadką, to w rzeczywistości jest bardzo proste. Odpowiedzią są szklarnie. Zapewniają one roślinom swoisty mikroklimat, który daje im najlepsze warunki do rozwoju oraz wzrostu. I tak pomimo niedoboru słońca oraz niskich temperatur poza szklarnią, w jej wnętrzu rozwijają się piękne i dorodne rośliny. Jednak również kwiaty rosnące w szklarniach wymagają opieki oraz troski człowieka.

Praca w ogrodnictwie zimą, skorzystaj z zatrudnienia w Holandii przez cały rok

Rośliny rosnące w szklarniach, jak każde inne, wymagają uwagi człowieka. Podobnie jak te dorastające na świeżym powietrzu, należy je nawozić, podlewać, przycinać w odpowiednim momencie, a na koniec zebrać i przygotować do sprzedaży. Do wszystkich tych czynności holenderscy pracodawcy poszukują pracowników, również z Polski. Jest to więc jedna z najlepszych branż na pracę zimą w Holandii. Dla pracowników poszukujących zatrudnienia to bardzo korzystne rozwiązanie. W szklarniach zatrudnionym nie grozi bowiem chłód czy inne niedogodności atmosferyczne. Wielu pracowników chwali sobie ponadto możliwość codziennego obserwowania efektów swojej pracy. Również jeśli brać pod uwagę wymagane predyspozycje dotyczące siły fizycznej, to właśnie ogrodnictwo jest jedną z najmniej wymagających branż, która dzięki temu jest dostępna zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet oraz osób w każdym wieku. Dlatego też jeśli poszukujesz pracy za granicą w okresie zimowym, to zdecydowanie warto zwrócić baczną uwagę na oferty z sektora ogrodniczego. Tym bardziej, że w Holandii są one dostępne przez cały rok.

Źródło: FAS Packing – oferty pracy w Holandii