24 maja, 2024
OSTATNIO!

Artykuły w kategorii - Budownictwo

Jakie funkcje dodatkowe warto rozważyć wybierając klimatyzację do domu? Udogodnienia i nowoczesne technologie

by by kwi 12, 2024 0

Wybór odpowiedniej klimatyzacji do domu to decyzja, która może znacząco wpłynąć na komfort i jakość życia każdego z nas. Inspirując się historią pana Jana, który dzięki nowoczesnej klimatyzacji z inteligentnym sterowaniem, cichą pracą oraz zaawansowanymi filtrami powietrza, odmienił swoje domowe otoczenie, warto zastanowić się nad funkcjami, które uczynią nasze życie łatwiejszym i…

Czytaj więcej

Mieszkanie na początku czy na końcu inwestycji – kiedy zdecydować się na zakup?

by by gru 29, 2022 0

Zakup mieszkania to jedna z tych decyzji, które wymagają głębokiego zastanowienia. Niejednokrotnie bowiem nieruchomość nabywa się na całe życie. Pod uwagę należy więc wziąć wiele kwestii. Jedną z nich jest moment nabycia lokum. Czy lepiej kupić mieszkanie na początku inwestycji, czy może na jej końcu? Jakie zalety i wady mają przedstawione opcje?

Zakup…

Czytaj więcej

Jak dowieźć maszyny i materiały na budowę?

by by maj 27, 2022 0

Transport maszyn i materiałów na budowę może stanowić wyzwanie zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i dla osób prowadzących mikroprzedsiębiorstwo. Ciężkie gabaryty to duży problem wymagający sprytnego podejścia. Doskonałym rozwiązaniem jest korzystanie z samochodów ciężarowych wyposażonych w dźwig hydrauliczny — tak zwanych HDS-ów.

Transport maszyn na budowę

Duże i ciężkie maszyny budowlane…

Czytaj więcej

Kiedy należy zamówić kontener na odpady

by by wrz 20, 2021 0

Kontenery na odpady pozwalają na odpowiednie zarządzanie odpadami, w zakresie ich gromadzenia oraz wywozu. Są istotnym elementem w gospodarce odpadami, która dotyczy nie tylko placu budowy czy przeprowadzanego remontu, ale również lokalnej polityki dążącej do racjonalnego zarządzania różnego typu odpadami na terenach publicznych i prywatnych. Kiedy wobec tego należy zamówić kontener na odpady?

Czytaj więcej

Rzeczoznawca budowlany biegły sądowy – co robi, kiedy pomoże?

by by paź 21, 2020 0

Według nowelizacji Ustawy Prawo budowlane, która obowiązuje od 6 sierpnia 2019 roku, rzeczoznawca budowlany może nie tylko sporządzać oficjalne ekspertyzy budowlane, ale i występować w roli eksperta i biegłego sądowego. Jego udział w procesach obejmuje sprawy karne i sprawy cywilne. Kiedy możemy skorzystać z usługi rzeczoznawcy budowlanego jako świadka-eksperta i na czym polega jego rola?

Rzeczoznawca budowlany biegły sądowy – czyli?

Przed nowelizacją Kodeksu prawa cywilnego…

Czytaj więcej

Zastosowanie zegarów astronomicznych

by by paź 21, 2020 0

Do sterowania urządzeniami, których praca w jakiś sposób jest powiązana ze wschodami i zachodami słońca, doskonale sprawdzają się zegary astronomiczne. Wykorzystywane są one systemach Smart Home, a także w tradycyjnych instalacjach.

Jak działają zegary astronomiczne? 

Do czynienia mamy z elementami sterującymi, które służą do załączania i wyłączania obwodów elektrycznych o…

Czytaj więcej

Jak rozliczyć ulgę termomodernizacyjną? 

by by sty 25, 2020 0

Każdy inwestor rozważający możliwość budowy instalacji fotowoltaicznej poszukuje rozwiązań, które sprawią, że będzie ona jeszcze bardziej opłacalna. Jednym z elementów zmniejszających skalę wydatków, jakie należy ponieść przy zakupie mikroelektrowni słonecznej, jest możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej. Na czym ona polega i komu przysługuje?

Co może być odliczone w ramach ulgi termomodernizacyjnej

W dniu…

Czytaj więcej

Kiedy pracodawca powinien zapewnić odzież roboczą i obuwie dla pracowników?

by by gru 20, 2019 0

Pracodawca jest zobowiązany do dostarczenia pracownikowi odzieży roboczej w określonych przypadkach. To, kiedy pracownikom przysługuje odzież i obuwie robocze definiują przepisy Kodeksu pracy. Z artykułu dowiecie się, kiedy pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia odzieży roboczej i obuwia osobom zatrudnionym w jego przedsiębiorstwie.

Kodeks pracy a odzież robocza

W artykule 237 (7) Kodeksu pracy ustawodawca zawarł przepis…

Czytaj więcej

Klimatyzacja Toshiba a zdrowie i czyste powietrze

by by paź 26, 2019 0

Instalacja klimatyzacji pozwala na osiągniecie optymalnych warunków termicznych we wnętrzach wszelkiego typu obiektów, bez względu na temperatury panujące na zewnątrz. Co więcej, zastosowanie innowacyjnych systemów filtracji, pozwala na uzyskanie nie tylko odpowiedniej temperatury wnętrz, ale także zdrowego i czystego powietrza. Gwarancją najwyższej jakości powietrza są klimatyzatory jednego z wiodących producentów tego typu urządzeń na…

Czytaj więcej

Nowy domek mobilny – co musisz wiedzieć przed jego zakupem?

by by paź 16, 2019 0

Jeśli choć trochę orientujesz się w temacie nowych pomysłów na stosunkowo tanie i wygodne rozwiązania mieszkalne, z pewnością słyszałeś o domkach mobilnych. Funkcjonują one pod różnymi nazwami: domki holenderskie, domki angielskie czy domki na kółkach, jednak zazwyczaj odnoszą się one do tego samego typu budowli – wytrzymałych konstrukcji z wbudowanymi kółkami, umożliwiającymi przenoszenie je…

Czytaj więcej
  • 1
  • 2