24 maja, 2024
OSTATNIO!
8 października, 2019

Jak dbać o szczupłą i jędrną sylwetkę?

Autor 0 1098 Views

Nie ulega wątpliwości, że zgrabna i zadbana sylwetka jest marzeniem wielu kobiet. Nie da się również ukryć, że bywa trudna do osiągnięcia. Warto jednak podjąć wysiłek, gdyż dzięki niemu możliwe będzie posiadanie nie tylko smukłej sylwetki, ale również jędrnej skóry.

Przede wszystkim dużo się ruszaj!

Każdy, komu zależy na posiadaniu zgrabnej sylwetki powinien pamiętać o tym, aby regularnie się ruszać. Najlepsze i długotrwałe efekty przynosi umiarkowana aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Do wyboru mamy wiele rodzajów sportu. Amatorzy spokojnych form aktywności fizycznej mogą spacerować lub uprawiać nordic walking. Dla osób, które preferują nieco bardziej intensywne sporty, świetnym wyborem będzie wybór aerobiku oraz interwałów. Osoby, którym zależy na rozbudowie mięśni, powinny skorzystać z różnych form ćwiczeń siłowych. Bez względu na to, jaki rodzaj aktywności fizycznej wybierzemy, niezmiernie ważna jest regularność i systematyczność. Warto uprawiać sporty minimum trzy razy w tygodniu. Jeśli borykamy się z nadwagą, konieczne może okazać się częstsze wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Nie do przecenienia jest aktywność na świeżym powietrzu, dlatego jeżeli tylko mamy możliwość, ćwiczmy na zewnątrz.

Nie zapomnij o kosmetykach ujędrniających.

Mimo, że najlepiej na naszą sylwetkę wpłynie wyżej wspomniana już aktywność fizyczna, stosowanie kosmetyków może zwiększyć efekty. Na pewno każdy, kto marzy o jędrnej, pozbawionej cellulitu sylwetce powinien zakupić balsam do ciała. Nie może to być jednak balsam wybrany przypadkowo. Kosmetyk ujędrniający powinien zawierać składniki, które faktycznie poprawią jędrność skóry ciała, zwłaszcza w newralgicznych miejscach, takich jak uda czy pośladki. Świetnym wyborem będzie zakup kosmetyków zawierających ekstrakt z kawy, alg czy zielonej herbaty. Pielęgnację warto poszerzyć również o stosowanie peelingów. W domowym zaciszu możemy przygotować prosty, ale skuteczny peeling na bazie fusów z kawy. Aby stosowanie peelingu i balsamu przyniosło rezultaty, koniecznie trzeba pamiętać o regularności.

Następny

Depresja – co należy wiedzieć o depresji

8 października, 2019 0